Strach i lęk

Nagranie webinarium

Strach jest ważną emocją, której często doświadczamy. Umiejętność jej obsługiwania bardzo nam pomaga w życiu. Często okazuje się, że pod spodem różnych trudności, zarówno profesjonalistów, jak i ich klientów, kryje się strach. Dlatego narzędzia, które służą do identyfikowania tego strachu i opiekowania się nim mogą bardzo wesprzeć nas w pracy z ludźmi.

Tematy, które poruszymy podczas webinarium:

   • Jak nie bać się lęku i strachu?
   • Jak się opiekować własnym strachem?
   • Jak się opiekować strachem klienta?
   • Jak budować bezpieczne miejsce do przyglądania się strachowi z ciekawością?
   • Strach jako część wspólnego człowieczeństwa
   • Konkretne narzędzia do przyglądania się strachowi i opiekowania się nim
Agnieszka Stein

Agnieszka Stein

Jestem psychologiem i autorką książek dla rodziców. Od 1999 roku udzielam indywidualnych konsultacji w sytuacjach wątpliwości wychowawczych, pomagam w rozpoznawaniu wyzwań rozwojowych i podpowiada, jak wspierać dzieci przechodzące przez różne trudne dla nich sytuacje. Wspieram psychologów, terapeutów i nauczycieli w ich relacjach z dziećmi i rodzicami. Prowadzę warsztaty, superwizje i konsultacje. Pracuję w Bliskim Miejscu w Warszawie. Wspieram profesjonalistów w ramach projektu RB PRO (Rodzicielstwo bliskości dla profesjonalistów).

Gosia Stańczyk

Gosia Stańczyk

Jestem psychologiem, mamą trojga dzieci. Wspieram rodziców i nauczycieli w poszukiwaniu wiedzy, narzędzi i sposobów na satysfakcjonujący, oparty na szacunku kontakt z dziećmi. Udzielam konsultacji psychologicznych w Bliskim Miejscu w Warszawie, prowadzę warsztaty dla rodziców, webinaria i superwizyjne spotkania dla nauczycieli. Jestem autorką książki „Rodzeństwo”. Piszę blog poświęcony sprawom rodzicielstwa i rozwoju: gosiastanczyk.pl