Jak wspierać rodziców, którzy są w konflikcie wokół wychowania dzieci

Nagranie webinarium.

Wokół wychowania dzieci ujawnia się wiele konfliktów. W dzieciństwie nie uczymy się tego, jak radzić sobie z różnicami, co powoduje, że w dorosłości mamy z tym trudność. Rodzice, którzy są w konflikcie przychodzą często, gdy ten konflikt jest już bardzo zaostrzony. Praca z rodzicami w konflikcie jest wyzwaniem, dlatego chcemy wesprzeć w tym osoby, które pracują z rodzicami.

Tematy, które poruszymy podczas webinarium:

 • Jak identyfikować, że problemem jest konflikt?
 • Jak pracować wokół konfliktu, gdy przychodzi jeden z rodziców?
 • Jak pracować z parą rodziców w konflikcie?
 • Jak dbać o to, by obie strony konfliktu były uwzględnione?
 • Jak nie stawać po stronie jednego z rodziców?
 • Różne opcje wsparcia dla par
  Agnieszka Stein

  Agnieszka Stein

  Jestem psychologiem i autorką książek dla rodziców. Od 1999 roku udzielam indywidualnych konsultacji w sytuacjach wątpliwości wychowawczych, pomagam w rozpoznawaniu wyzwań rozwojowych i podpowiada, jak wspierać dzieci przechodzące przez różne trudne dla nich sytuacje. Wspieram psychologów, terapeutów i nauczycieli w ich relacjach z dziećmi i rodzicami. Prowadzę warsztaty, superwizje i konsultacje. Pracuję w Bliskim Miejscu w Warszawie. Wspieram profesjonalistów w ramach projektu RB PRO (Rodzicielstwo bliskości dla profesjonalistów).

  Gosia Stańczyk

  Gosia Stańczyk

  Jestem psychologiem, mamą trojga dzieci. Wspieram rodziców i nauczycieli w poszukiwaniu wiedzy, narzędzi i sposobów na satysfakcjonujący, oparty na szacunku kontakt z dziećmi. Udzielam konsultacji psychologicznych w Bliskim Miejscu w Warszawie, prowadzę warsztaty dla rodziców, webinaria i superwizyjne spotkania dla nauczycieli. Jestem autorką książki „Rodzeństwo”. Piszę blog poświęcony sprawom rodzicielstwa i rozwoju: gosiastanczyk.pl