Webinaria RB PRO

Nagrania webinariów dla profesjonalistów

Udostępniamy zasoby naszych webinariów dla profesjonalistów, które powstały jako część naszych kursów online i innych projektów. W formie webinariów regularnie opiekujemy się i wspieramy rodziców. Teraz chciałybyśmy wyjść naprzeciw potrzebom profesjonalistów, żeby i oni dostęp do wiedzy o tym, jak się sobą zaopiekować i jak wspierać innych. Zdecydowałyśmy się zebrać wszystkie webinaria adresowane dla profesjonalistów oraz te kierowane do obydwu grup (rodziców i profesjonalistów) i udostępnić je Wam w pakiecie z dostępem na 1 rok.

 

Webinaria

Dostęp do 16 webinariów Gosia Stańczyk i Agnieszki Stein.

Dostęp na 1 rok

Masz 365 dni (od momentu zakupu) na oglądanie/słuchanie webinariów.

Wersje mp3

Oprócz wersji wideo, każde webinarium ma wersję mp3 do słuchania.

Cena

Cena: 149 zł / 12 miesięcy

NAGRANIA

Spis nagrań dostępnych w bibliotece:

Z

1. Co zamiast kar i nagród?

Z

2. Wspieranie rodziców i dzieci w duchu rodzicielstwa bliskości

Z

3. Mity wokół kar i nagród

Z

4. Jak w pracy z grupą rezygnować z kar i nagród?

Z

5. Strefy regulacji

Z

6. Mechanizmy działania i konsekwencje kar i nagród w oparciu o wyniki badań naukowych.

Z

7. Konsultacje online

Z

8. Relacja, regulacja i rozwój u dzieci ze specjalnymi potrzebami

Z

9. Dbanie o siebie

Z

10. Wysoko wrażliwe dzieci

Z

11. Porozmawiajmy o seksualności

Z

12. Rodzice i szkoła

Z

13. O uczeniu się i rozwoju

Z

14. Adaptacja do przedszkola

Z

15. Jak nie być ratownikiem?

Z

16. Wysoka wrażliwość

Szczegółowe opisy webinarów:
1. Co zamiast kar i nagród?

W trakcie tego spotkania chcemy dać uczestnikom więcej jasności, odnośnie tego, czym jest kara i na czym polega jej działanie. Porozmawiamy też o sytuacjach, kiedy kara ukrywa się pod nazwą „konsekwencja’. Pochylimy się nad popularnymi przekonaniami rodziców oraz mitami dotyczącymi nagród i kar. Opowiemy, jak wspierać dzieci w rozwoju i budować z nimi głębsze relacje, rezygnując z kar i nagród. Chcemy wam też pokazać, jak rozpoznawać 4 sposoby wpływania na zachowanie dzieci: kary, nagrody, pochwały i krytykę, dlaczego są one takie kuszące i czemu często tak trudno nam wyobrazić sobie sytuację, w której mielibyśmy, w relacji z dziećmi, rozwiązywać różne codzienne trudności bez nich.

2. Wspieranie rodziców i dzieci w duchu rodzicielstwa bliskości

Jak wspierać rodziców w odchodzeniu od kar?

Jak im pomagać, jak ich nie oceniać.
Czy potrzebujemy argumentów?
Jaki cel realizuję?
Jakich narzędzi używać, by pomagać rodzicom znajdować nowe rozwiązania i strategie?
Agnieszka Stein o webinarium: Kiedy chcemy wspierać innych dorosłych w zmianie, na przykład takiej jak odchodzenie od nagród i kar, potrzebujemy narzędzi, które pomogą nam wyjść z modelu, na którym opierają się nagrody i kary. Potrzebujemy nauczyć się rezygnować z oceniania i krytykowania. Z postawy, która stawia nas ponad drugą osobą, z dzielenia zachowań na dobre i złe, właściwe i niewłaściwe. Potrzebujemy odejść od perspektywy zmieniania ludzi na perspektywę wspierania ich w zmianie. Temu będzie służyć nasze webinarium.

3. Mity wokół kar i nagród

Czy słyszałeś kiedyś, że jeśli nie pokażesz dziecku konsekwencji, to ono nie nauczy się zasad społecznego współżycia?
Czy nie masz czasem takich myśli, że gdybyś stosował kary i nagrody to byłoby łatwiej?
Czy ktoś ci kiedyś powiedział, że Twoje dzieci robią wszystko, co chcą?
Czy nie masz czasem pokusy, by nagrodzić dziecko, by ono mogło zwiększyć swoje wysiłki i więcej osiągnąć?
Czy zastanawiasz się, jak Twoje dziecko poradzi sobie w świecie w którym są kary i nagrody, skoro nie będziesz ich w relacji z nim stosować?

Zapraszamy na webinarium, poświęcone mitom wokół nagród i kar.

Być może jesteście jednymi z tych, którzy wyrośli w przekonaniu, że kary i nagrody są niezbędnym elementem wychowania, rozwoju i nauki. A może należysz do grupy tych, którzy nie wierzą w nie, ale gdy ktoś kwestionuje Twoją perspektywę, zaczynasz się zastanawiać, czy oby nie jesteś w błędzie.

Naszym celem jest przyglądanie się popularnym mitom, by dać uczestnikom jasność, jak mogą radzić sobie, z wątpliwościami, komentarzami bliskich i dalszych osób, które kwestionują podejście bez nagród i kar.

Niezależnie od tego, czy chcecie dopiero rozejrzeć się w podejściu bez nagród i kar, czy czujecie się w nim już ugruntowani i chcecie drążyć głębiej, ufamy, że znajdziecie dla siebie coś, co będzie poszerzało Waszą perspektywę.

4. Jak w pracy z grupą rezygnować z kar i nagród?

Zapraszamy wszystkich psychologów, pedagogów i psychoterapeutów, pracujących z dziećmi i z rodzicami, których chcą wspierać w podejściu bez nagród i kar. Chcemy szczególnie zaopiekować się tymi osobami, które pracują z grupami dzieci (albo wspierają takie osoby), bo to szczególna forma pracy i mało jest dostępnego na ten temat wsparcia.

Webinarium adresujemy szczególnie profesjonalistów, którzy pracują z grupami dzieci: nauczycieli szkolnych i przedszkolnych, wychowawców, opiekunów świetlicowych oraz kolonijnych, terapeutów zajęciowych, edukatorów, organizatorów zajęć tematycznych i rozwojowych, animatorów kultury.

Podczas webinarium poruszymy następujące tematy:

Jak zmieniać pracę z grupą dzieci, by była ona coraz mniej oparta na karach i nagrodach?
Niektóre nagrody i kary wpisane są w przepisy oświatowe i i mamy świadomość, że nie da się czasem z nich całkowicie zrezygnować na gruncie szkolnym. Opowiemy o tym, jak można pracować, zmniejszając ich ilość i wpływ.
Jak opiekować się dziećmi, które w grupie szkolnej/przedszkolnej doświadczają kar i nagród (będąc rodzicem, pedagogiem, psychologiem)?
Jaki wpływ wywierają kary i nagrody na funkcjonowanie grupy?
Jakie są mechanizmy i konsekwencje rywalizacji?
Jak identyfikować w środowisku grupowym kary, nagrody, oceny i pochwały? Czasem wcale nie tak łatwo je rozpoznać.
Czym można zastępować motywację zewnętrzną, kary i nagrody oraz jak zmieniać język, odchodząc od języka ocen, do języka, który bierze źródło z ciekawości?

5. Strefy regulacji

Strefy to teraz najcenniejsze narzędzie, którego używamy w swojej pracy. Dlatego chcemy się dzielić nim na każdym szkoleniu i z każdym specjalistą, którego znamy. Strefy pomagają nam zadbać o siebie, budować relację z naszymi klientami i uczyć ludzi dbania o siebie i empatii. Pomagają nam nie oceniać i znajdować rozwiązania w trydnych sytuacjach. Opowiadamy o tym modelu, kiedy mówimy o nagrodach i karach. O rozwoju. O budowaniu odporności psychicznej. Dosłownie wszędzie.

6. Mechanizmy działania i konsekwencje kar i nagród w oparciu o wyniki badań naukowych.

Wiedza o badaniach na temat kar i nagród nie służy nam do przekonywania rodziców i polemizowania z nimi. Ale przydaje się bardzo do tego, żeby mieć jasność w kwestii tego jakie podejście chcemy pokazywać naszym klientom. Opowiadamy też o badaniach rodzicom na spotkaniach i warsztatach po to, żeby bardziej zobrazować pewne zależności i zagadnienia. W tym webinarze chcemy się z Wami podzielić skąd bierzemy te historie o badaniach, jak sprawdzamy, które do nas przemawiają i jak z nich korzystamy.

7. Konsultacje online

Praca konsultacyjna online, choć ma realizować te same cele, co tradycyjne konsultacje psychologiczne, ma swoją specyfikę i wiążą się z nią dodatkowe wyzwania.

Podczas webinarium poruszymy następujące tematy:
Czym konsultacje online różnią się od tradycyjnych?
Jak się przygotować?
Poufność i prywatność
Jak zaopiekować się poczuciem bezpieczeństwa klienta i budować relację?
Jak zadbać o siebie i swoje granice
Specyfika konsultacji w rodzicielstwie bliskości i włączanie jej w pracę online
Konsultacja z jednym rodzicem i z parą rodziców
Plusy i minusy zdalnego wsparcia
Wyzwania związane z konsultacjami online
Jak radzić sobie z sytuacjami, które trudno zorganizować w formie online

8. Relacja, regulacja i rozwój u dzieci ze specjalnymi potrzebami

Jest taka grupa dzieci, o których najczęściej mówi się, że bliskościowe podejście nie ma wobec nich zastosowania. W rozmowach na temat regulacji emocjonalnej i podejścia bez kar i nagród kwestia dzieci ze specjalnymi potrzebami wywołuje wiele pytań i wątpliwości.

Zapraszamy na webinarium podczas którego:

będziemy się tym wątpliwościom im przyglądać, sprawdzać co za nimi stoi,
pokażemy, że różne rodzaje dziecięcych trudności można rozumieć jako problemy regulacyjne i jak wiedza o regulacji emocjonalnej może pomóc w pracy z dziećmi i rodzinami
jak szukać rozwiązań trudnych sytuacji, biorąc pod uwagę trzy aspekty: relację, regulację i rozwój.
Webinarium jest adresowane do osób, które pracują z rodzinami i z dziećmi: do psychologów, terapeutów, nauczycieli, pedagogów specjalnych oraz innych osób, które w swojej pracy wspierają rodziny.

9. Dbanie o siebie

Dbanie o siebie to podstawa pracy bliskościowego specjalisty. Rodzicielstwo bliskości to głownie nauka takiego zadbania o siebie, żebyśmy mogli mieć zasoby na zatroszczenie się o innych. A bliskościowy specjalista to ktoś kto uczy innych tego, co sam najpierw potrafi. Dlatego dbanie o siebie to nie jest tylko przygotowanie do pracy tylko ważna część tej pracy. A ponieważ w innych podejściach troszczenie się o siebie jest na dużo dalszym miejscu to uczenie specjalistów jak dbać o siebie uważamy za ważny element naszej pracy.

10. Wysoko wrażliwe dzieci

Jest grupa dzieci, około 15-20 procent populacji, które można określić jako “wysoko wrażliwe”. Nie jest to grupa jednorodna. Pomiędzy wrażliwymi dziećmi występują duże różnice indywidualne. Dzieci wysoko wrażliwe, aby dobrze funkcjonować potrzebują dobrych, dostosowanych do ich potrzeb warunków. Oczywiście, wszyscy ludzie, by rozwijać się na miarę swoich możliwości także potrzebują optymalnych warunków, z tym że w przypadku wysoko wrażliwych, te widełki są szczególnie wąskie.
Podczas webinarium będziemy mówić o tym:

Czym jest wysoka wrażliwość?
Co jest jej przyczyną?
Czy to jest „normalne”? Granica między wrażliwością a problemami rozwojowymi.
Jakiego wsparcia potrzebują wysoko wrażliwe dzieci?
Czy można sprawić, że dziecko stanie się mniej wrażliwe?
Kto z niego/niej wyrośnie?

11. Porozmawiajmy o seksualności

Jesteś rodzicem? Chcesz towarzyszyć swoim dzieciom w rozwoju, także na płaszczyźnie seksualności? Masz pytania lub wątpliwości związane z tym obszarem? Zapraszam Cię na webinarium Gosi Stańczyk z Agnieszką Stein, autorką książki „Nowe wychowanie seksualne”.

Dostęp do nagrania webinarium.

OTematy, które były poruszane na webinarium:

Jak rozmawiać z dziećmi o seksualności?
Jak, inaczej niż przez rozmowę przekazujemy wiedzę o seksualności?
Jak reagować na różne dziecięce zachowania?
Jak uczyć dziecko dbania o siebie?
Czym jest seksualność i po co się nią zajmować?
Czy jest się czym niepokoić?
Jak przygotować dziecko do życia w relacjach?
Co wiadomo o seksualności czego nie wiedzieli nasi rodzice?
Jak odpowiadać na pytania dzieci?

12. Rodzice i szkoła

Podczas konsultacji i warsztatów z rodzicami, szkoła często jest gorącym tematem. Zapraszamy do udziału w webinarium, w którym wraz z innymi rodzicami będziecie mogli poprzyglądać się temu, jaki wpływ macie na kształtowanie swojej rodzinnej codzienności i jak radzić sobie z trudnościami na styku domu i szkoły.

Spotkanie adresujemy do rodziców dzieci, którzy:

chcą wspierać swoje dzieci na ich szkolnej drodze
poszukują wsparcia w budowaniu relacji z nauczycielami i radzeniu
sobie z codziennymi wyzwaniami.
Będziemy rozmawiać o tym:

czego dzieci potrzebują na szkolnym starcie,
co wspiera komunikację i budowanie relacji z nauczycielami,
jak rozpoznać i zaopiekować trudności szkolne,
jak szkoła może wpływać na relację rodzic-dziecko i co można robić, by tę relację chronić.

13. O uczeniu się i rozwoju

Chcemy pokazać Wam, jak my się uczymy. Jakie mamy sposoby na rozwój zawodowy, w obszarze związanym z pracą z ludźmi.
Odkrywamy, że dorośli często nie umieją się uczyć, bo szkoła nie wyposażyła ich w takie kompetencje. Często słyszymy o tym, że ludzie wychodzą ze szkoły z przekonaniem, że nie radzą sobie z uczeniem się, że nie potrafią tego robić. Jednocześnie, w tej chwili nie jest możliwe wykonywanie swojej pracy bez ciągłego rozwoju. Ponieważ ludzie zadają nam takie pytania – jak się uczymy, skąd czerpiemy wiedzę, zaczęłyśmy rozmawiać o tym, że podzielenie się tym, jak się uczymy ma dla nas sens. 

Chcemy opowiedzieć:

 •  z czego się uczymy, z jakich źródeł korzystamy, ale też jak to robimy,
 • jak dostosowujemy sposób nauki do swoich potrzeb, kondycji, możliwości i do rodzaju materiału do nauczenia się
 • jak decydujemy, czego się będziemy uczyć teraz, a czego kiedy indziej
 • jak to robimy, żeby w rozwoju nie powielać nawyków wyniesionych ze szkoły
 • co nam pomaga rozumieć, koncentrować się i zapamiętywać.
14. Adaptacja do przedszkola

Agnieszka Stein o webinarium:

Adaptacja jest ważnym procesem, bo ma duży wpływ na przyszłe funkcjonowanie dziecka w przedszkolu. Dlatego warto pochylić się nad tym, jak ją zaplanować i przeprowadzić. Dobra adaptacja to początek dobrej współpracy z rodzicami i dziećmi. 

Gosia Stańczyk o webinarium:

Jako osoba, która wspiera rodziców, w zakresie adaptacji do przedszkola, mam świadomość jak wielką zmianą dla całej rodziny jest adaptacja do przedszkola. Rozpoczęcie przedszkola to zmiana, która ma wpływ na całą rodzinę, nie tylko na tego kilkulatka, którego dotyczy najbardziej. I nie tylko u niego wywołuje duże emocje. Adaptacja dziecka to adaptacja całej rodziny, dlatego warto chcemy pokazać Wam też, jak wspierać rodziców i budować z nimi relację. 

Dla kogo?

Webinarium adresujemy do osób, które biorą udział w procesie adaptacji ze strony profesjonalnej, a więc do osób które prowadzą placówki przedszkolne, pracują w przedszkolach oraz do psychologów, wspierających rodziców i nauczycieli w procesie adaptacji.

Zagadnienia, które były poruszane:

✅na czym polega proces adaptacji?
✅adaptacja dziecka i adaptacja rodzica
✅jaka jest rola nauczyciela w tym procesie?
✅kryzysy adaptacyjne i trudne sytuacje
✅o co zadbać, planując adaptację z poziomu całej placówki
✅pytania o adaptację, z którymi się spotykamy
✅jak dbać o nauczyciela/siebie jako nauczyciela w procesie adaptacji?

15. Jak Nie być ratownikiem?

W obszarze pomocy i wsparcia innych mocno obecna jest kultura ratownika, czyli podejście, w którym pomaganie innym jest misją, a nie pracą, nastawienia, że pomaganie i wspieranie innych przekraczając swoje możliwości i granice, zapominając o swoich potrzebach.

Z byciem ratownikiem wiąże się branie odpowiedzialności za życie i decyzje innych ludzi i trudność z rozróżnianiem granic własnych i innych osób. Pomoc z pozycji ratownika jest mniej skuteczna i bardziej frustrująca. Niesie też dużo większe ryzyko wypalenia zawodowego.

Jeśli znasz takie sytuacje z Twojej pracy, to możliwe, że łączą się one właśnie z wchodzeniem w rolę ratownika:

 • nadużywanie siebie „dla dobra innych”,
 • wchodzenie w rolę sędziego,
 • trudność z braniem pieniędzy za swoją pracę,
 • złość na swoich klientów, gdy nie chcą korzystać z naszej pomocy,
 • koncept roszczeniowego klienta,
 • trudności z szukaniem wsparcia i proszeniem o pomoc,
 • trudności z odmawianiem klientom.

Zagadnienia, które były poruszane:

✅ dobrostan specjalisty jego narzędziem pracy,
✅ jak uwierzyć w zasoby i kompetencje klienta,
✅ jak pracować, żeby być jak najmniej potrzebnym,
✅ jak wspierać klientów w braniu odpowiedzialności za siebie,
✅ jak wzmacniać kompetencje klientów i ich świadomość posiadanych zasobów,
✅ granice specjalisty i granice klienta,
✅ jak się nie poświęcać,
✅ jak sformułować cel swojej pracy i odróżniać cel swój i klienta.

15. Jak nie być ratownikiem?

W obszarze pomocy i wsparcia innych mocno obecna jest kultura ratownika, czyli podejście, w którym pomaganie innym jest misją, a nie pracą, nastawienia, że pomaganie i wspieranie innych przekraczając swoje możliwości i granice, zapominając o swoich potrzebach.

Z byciem ratownikiem wiąże się branie odpowiedzialności za życie i decyzje innych ludzi i trudność z rozróżnianiem granic własnych i innych osób. Pomoc z pozycji ratownika jest mniej skuteczna i bardziej frustrująca. Niesie też dużo większe ryzyko wypalenia zawodowego.

Jeśli znasz takie sytuacje z Twojej pracy, to możliwe, że łączą się one właśnie z wchodzeniem w rolę ratownika:

 • nadużywanie siebie „dla dobra innych”,
 • wchodzenie w rolę sędziego,
 • trudność z braniem pieniędzy za swoją pracę,
 • złość na swoich klientów, gdy nie chcą korzystać z naszej pomocy,
 • koncept roszczeniowego klienta,
 • trudności z szukaniem wsparcia i proszeniem o pomoc,
 • trudności z odmawianiem klientom.

Zagadnienia, które były poruszane:

✅ dobrostan specjalisty jego narzędziem pracy,
✅ jak uwierzyć w zasoby i kompetencje klienta,
✅ 
jak pracować, żeby być jak najmniej potrzebnym,
✅ 
jak wspierać klientów w braniu odpowiedzialności za siebie,
✅ 
jak wzmacniać kompetencje klientów i ich świadomość posiadanych zasobów,
✅ 
granice specjalisty i granice klienta,
✅ 
jak się nie poświęcać,
✅ 
jak sformułować cel swojej pracy i odróżniać cel swój i klienta.

16. Wysoka wrażliwość

Do kogo adresujemy webinarium?

To jest webinarium dla profesjonalistów, którzy pracują z rodzicami i z dziećmi i są zainteresowani tematem wysokiej wrażliwości i wspieraniem rodziców, którzy mają wysoko wrażliwe dzieci.

O webinarium

Rodzice mają coraz większą wiedzę na temat wysokiej wrażliwości. W związku z tym, poszukują specjalistów, którzy są zaznajomieni z tym tematem. Z drugiej strony widzimy, jako profesjonalistki, jak bardzo wiedza o wysokiej wrażliwości pomaga nam wspierać rodziców, którzy zgłaszają się na konsultacje i nie słyszeli o wysokiej wrażliwości.

Spotykamy się z wątpliwościami wokół wysokiej wrażliwości, które można przedstawić w pytaniach:

 • „Po co przyklejać dziecku etykietę i tworzyć nowy termin?”
 • „Czy rozmowa o wysokiej wrażliwości nie sprawi, że rodzice nie będą szukać pomocy?”
 • „Czy określenie dziecka jako wrażliwe nie sprawi, że pominięte zostaną np. trudności rozwojowe/zaburzenia lękowe?”

Przyjrzymy się nim podczas webinarium.

CLASSES

Jak to działa?

Po dokonaniu zapisu na dostęp do Biblioteki i dokonaniu płatności otrzymasz od razu dostęp do Platformy Rozwojowej, na której udostępniamy webinaria. Login i hasło otrzymasz e-mailem od razu po zakupie. Jeśli korzystasz już z Platformy Rozwojowej przy okazji innego naszego projektu on-line, to logujesz się tym samym loginem i hasłem.

Platformie Rozwojowej możesz korzystać na komputerze, laptopie, tablecie, smartfonie. Możesz streamować filmy z nagraniami webinarów lub ściągnąć mp3 do słuchania na dowolnym urządzeniu.

 

 

 

Prowadzące webinaria:

Gosia Stańczyk

psycholog

Jestem psychologiem, mamą trojga dzieci. Wspieram rodziców i nauczycieli w poszukiwaniu wiedzy, narzędzi i sposobów na satysfakcjonujący, oparty na szacunku kontakt z dziećmi. Udzielam konsultacji psychologicznych w Bliskim Miejscu w Warszawie, prowadzę warsztaty dla rodziców, webinaria i superwizyjne spotkania dla nauczycieli. Jestem autorką książki „Rodzeństwo”. Piszę blog poświęcony sprawom rodzicielstwa i rozwoju: www.gosiastanczyk.pl

Agnieszka Stein

psycholog

Jestem psychologiem i autorką książek dla rodziców. Od 1999 roku udzielam indywidualnych konsultacji w sytuacjach wątpliwości wychowawczych, pomagam w rozpoznawaniu wyzwań rozwojowych i podpowiada, jak wspierać dzieci przechodzące przez różne trudne dla nich sytuacje. Wspieram psychologów, terapeutów i nauczycieli w ich relacjach z dziećmi i rodzicami. Prowadzę warsztaty, superwizje i konsultacje. Pracuję w Bliskim Miejscu w Warszawie. Wspieram profesjonalistów w ramach projektu RB PRO (Rodzicielstwo bliskości dla profesjonalistów).

FAQ - często zadawane pytania
Jak długo będę mieć dostęp do materiałów?

Dostęp jest udzielany na rok. Czas biegnie od dnia zakupu.

Jakie są wymagania techniczne?

Nie wymagamy specjalistycznego oprogramowania. Wystarczy komputer, tablet lub smartfon z dostępem do internetu.

Czy mogę otrzymać fakturę VAT?

Do każdego zakupu jest wystawiany dokument sprzedaży (23% VAT). Wystarczy podać dane firmy i NIP przy składaniu zamówienia – dokument zostanie wysłany automatycznie po dokonaniu płatności.

Czy są wystawiane zaświadczenia/certyfikaty.

W związku z tym, że to są nagrania webinariów, a nie wydarzenia na żywo, w tym projekcie nie przewidujemy zaświadczeń/certyfikatów.

Mam więcej pytań

Napisz wiadomość na adres bartek@rb-pro.pl – pomożemy.

Zapisy

Klikając poniższy link przejdziesz do składania zamówienia. Zapłacić można szybkim przelem online (poprzez Tpay lub Paypal). Masz pytania? Napisz na adres bartek@rb-pro.pl

 

 

 

Zapisuję się

Uwaga: powyżej znajduje się bieżąca oferta (zapisy od 11.01.2021). Archiwalna wersja oferty dla zapisów dokonanych przed 11.01.2021 jest tu.