Czym jest?

Szkoła konsultacji

To długoterminowy projekt, przeznaczony dla psychologów, którzy chcą rozwijać się w zakresie konsultacji psychologicznych i prowadzić je w duchu rodzicielstwa bliskości. 

Otwieramy rekrutację do Szkoły Konsultacji dla psychologów!

Zapraszamy zarówno tych, którzy będą chcieli kontynuować z nami rozwój w ramach Szkoły Konsultacji, jak i nowe osoby. Formy pracy są na tyle elastyczne, że pozwalają na zaopiekowanie się różnorodnymi potrzebami uczestników i uczestniczek.

Szkolenie adresujemy zarówno do tych, którzy zaczynają prowadzić konsultację, jak i do osób, które mają już w tym zakresie doświadczenie.

Prowadzą: Agnieszka Stein i Gosia Stańczyk

Konsultacje psychologiczne

Konsultacje to ważny i bardzo intensywnie rozwijający się obszar pracy psychologów. Coraz więcej ludzi szuka i będzie szukać tego rodzaju wsparcia. Ta forma wsparcia, choć wcale nie mniej wymagająca, jest wciąż jeszcze mniej rozpoznawalna i zaopiekowana niż psychoterapia.
Dlatego zależy nam, by w analogii do szkół terapii i do traktowania prowadzenia terapii, jako osobnego zawodu, który ma swoje narzędzia, metodologię pracy oraz sieć wsparcia i wymiany wiedzy, konsultacje psychologiczne przestały się kojarzyć z rodzajem wsparcia drugiej kategorii.

Żeby zbliżyć się do sytuacji, jaką sobie wyobrażamy, że psycholog udzielający konsultacji będzie specjalistą w tym, co robi, z rzetelnym przygotowaniem i ciągłym rozwojem, chcemy stworzyć szkołę konsultacji dla specjalistów, psychologów pracujących w obszarze rodzicielstwa i relacji z dziećmi.

Dla kogo jest Szkoła konsultacji?

Szkołę konsultacji tworzymy dla psychologów, którzy już prowadzą konsultacje albo rozważają rozpoczęcie takiego rodzaju pracy. Dla osób, którym bliskie jest rodzicielstwo bliskości i Porozumienie bez przemocy i chcą wspierać rodziców korzystając z takiego sposobu patrzenia na dzieci, relacje i na ludzi w ogóle.

Formy pracy

Będziemy pracować online i korzystać z narzędzi, które są dostępne w tym sposobie pracy: webinarów, dedykowanej grupy na Facebooku, dyskusji na grupie i lajwów. Proponowane aktywności będą opierały się także na materiałach pisemnych, służących pogłębianiu własnej świadomości i sposobu pracy. Chcemy pokazywać Wam, jak mogą wyglądać konsultacje dotyczące różnych tematów. Chcemy też zachęcać Was do wspierania się nawzajem i wymiany doświadczeń. Będziemy polecać też książki i filmy, z których razem możemy się uczyć, wymieniając się refleksjami.

Webinaria i ZOOMy

Czyli 2 webinaria online w miesiącu prowadzone przez Agnieszkę Stein i Gosię Stańczyk oraz jeden ZOOM w każdym miesiącu.

 

Lajwy na grupie

Krótkie filmy prowadzone bezpośrednio na grupie FB

 

Grupa na FB

Zamknięta grupa Uczestników na Facebooku – miejsce na dyskusję, dodatkowe materiały, wymianę doświadczeń.

 

Nagrania przykładowych konsultacji

Praktyczne pokazanie, jak wyglądają konsultacje dotyczące różnych tematów.

 

Organizacja Szkoły Konsultacji

Szkoła Konsultacji odbywa się w niezależnych 3-miesięcznych modułach. W kolejnych modułach można brać udział niezależnie od tego, czy było się na poprzednich.

Każdy moduł jest podzielony na miesięczne sekcje. Każdy miesiąc ma swój temat przewodni – jego będą dotyczyły webinaria, materiały, lajwy i dyskusja na grupie.

Zapisy odbywają się tylko przed rozpoczęciem modułu. Podczas rekrutacji można dołączyć od razu do całego modułu (3 miesiące) – w obniżonej cenie lub wykupić dostęp na pierwszy miesiąc i potem zdecydować o kontynuacji na kolejne 2 miesiące.

Moduł 3 trwa od 8 września 2021 do 7 grudnia 2021.

 

Miesiąc 1 (wrzesień 2021)

„Komunikacja” – 8.09.2021 – 7.10.2021

 

Komunikacja jest ważnym tematem w kontekście konsultacji, bo jest podstawowym narzędziem pracy konsultanta. W tym miesiącu Szkoły Konsultacji będziemy oglądać komunikację od różnych stron, poznawać różne podejścia do komunikacji. Będziemy komunikować się, uczyć komunikacji, rozmawiać o komunikacji i rozmawiać o tym, jak wspierać innych. 

Chcemy zajmować się:

 • komunikacją przez słowa
 • komunikacją pozawerbalną
 • komunikacją ze sobą
 • mówieniem i słuchaniem
 • konfliktem
 • komunikacją według Porozumienia bez przemocy
 • komunikacją z dziećmi i z dorosłymi
 • trudnościami w komunikacji

Webinaria:

08.09.2021 – środa – godzina 21:00 – czas trwania 90 minut
29.09.2021 – środa – godzina 21:00 – czas trwania 90 minut
ZOOM: 15.09.2021 – środa – godzina 21:00

 

Miesiąc 2 (październik 2021)

„Kryzys” – 8.10.2021 – 7.11.2021

Kryzys to sytuacja, w której stare narzędzia przestają działać, a nie dysponujemy jeszcze nowymi. Wspieranie ludzi w sytuacjach kryzysowych jest częścią pracy każdego konsultanta. Ten temat miesiąca został zainspirowany prośbami uczestniczek poprzednich modułów szkoły konsultacji, którzy pisali, że potrzebują narzędzi do pracy z osobami w kryzysie.

Chcemy rozmawiać o pracy w sytuacji:

– konfliktu między rodzicami/rozwodu i rozstania
– choroby, straty w rodzinie,
– trudności rozwojowych dziecka
– narodzin rodzeństwa
– traumatycznych doświadczeń

Tematy, które chcemy poruszyć:

 • Bezradność w kryzysie
 • Przeżywanie żałoby
 • Specjalista w kryzysie
 • Jak działać, gdy nic nie działa
 • Praca zespołowa, wsparcie, superwizja
 • Zakres odpowiedzialności specjalisty

Webinaria:

13.10.2021 – środa – godzina 21:00 – czas trwania 90 minut
03.11.2021 – środa – godzina 21:00 – czas trwania 90 minut
ZOOM: 20.10.2021 – środa – godzina 21:00

Miesiąc 3 (listopad 2021)

„Nastolatki” – 8.11.2021 – 7.12.2021

Postanowiłyśmy tę kategorię wiekową (10-18 lat) potraktować specjalnie. Po pierwsze dlatego, że to trudny wiek zarówno dla rodziny, jak i dla dziecka. Po drugie dlatego, że wiedza, dotycząca małych dzieci jest łatwiej dostępna, niż ta o nastolatkach. Chcemy rozmawiać o pracy zarówno z nastolatkiem, jak i z rodziną nastolatka.

Poruszana problematyka:

 • Specyfika wieku nastoletniego
 • Z czym przychodzą rodzice nastolatków?
 • Jak wspierać rodziców w radzeniu sobie z tym, że dziecko staje się dorosłym.
 • Seksualność, dojrzewanie
 • Nastolatki i ekrany
 • Szkoła, rozwój, nauka
 • Usamodzielnianie się
 • Sytuacje kryzysowe typowe dla tego etapu rozwoju
 • Współpraca z innymi specjalistami
 • Granice rodzica, granice nastolatka
 • Praca z rodzicem i praca z nastolatkiem

Webinaria:

17.11.2021 – środa – godzina 21:00 – czas trwania 90 minut
08.12.2021 – środa – godzina 21:00 – czas trwania 90 minut
ZOOM – 24.11.2021 środa – godzina 21:00

  Prowadzące

  Szkołę Konsultacji prowadzą:

  Agnieszka Stein

  Jest psychologiem i autorką książek dla rodziców. Od 1999 roku udziela indywidualnych konsultacji w sytuacjach wątpliwości wychowawczych, pomaga w rozpoznawaniu wyzwań rozwojowych i podpowiada, jak wspierać dzieci przechodzące przez różne trudne dla nich sytuacje. Wspiera psychologów, terapeutów i nauczycieli w ich relacjach z dziećmi i rodzicami. Prowadzi warsztaty, superwizje i konsultacje. Pracuje w Bliskim Miejscu w Warszawie.

   

  Gosia Stańczyk

  Jest psychologiem, mamą trojga dzieci. Wspiera rodziców i nauczycieli w poszukiwaniu wiedzy, narzędzi i sposobów na satysfakcjonujący, oparty na szacunku kontakt z dziećmi. Udziela konsultacji psychologicznych w Bliskim Miejscu w Warszawie, prowadzi warsztaty dla rodziców, webinaria i superwizyjne spotkania dla nauczycieli. Pisze blog poświęcony sprawom rodzicielstwa i rozwoju: www.gosiastanczyk.pl

  Cennik

  Szkoła Konsultacji jest prowadzona w 3-miesięcznych modułach.

  Możesz zapisać się od razu na cały moduł (3 miesiące) w obniżonej cenie.

  Możesz także zapisać się na pierwszy miesiąc i potem zdecydować o udziale w kolejnych dwóch miesiącach.

  Nie ma możliwości dołączenia tylko do drugiego lub trzeciego miesiąca. 

   

  1 miesiąc próbny

  199 zł
   • Miesiąc próbny
   • Miesiąc 1 – Komunikacja
   • Dostęp do grupy FB (do 7.10.2021)
   • 2 webinaria, 1 zoom
   • Możliwość rozszerzenia na 2 kolejne miesiące
   • Koszt rozszerzenia: 398 zł (2 x 199 zł)
   • Dla psychologów (prosimy o podanie w uwagach do zamówienia nazwy ukończonej uczelni oraz roku ukończenia)
   • Zapisując się akceptujesz regulamin.
  Najczęściej zadawane pytania
  Kiedy można się zapisać?

  Zapisy prowadzimy tylko na początku 3-miesięcznych modułów. Jeśli chcesz otrzymywać informację o tym projekcie i innych projektach online/offline Gosi i Agnieszki, zapisz się na newsletter: https://rb-pro.pl/szkolakonsultacji/newsletter/

  Jak długo będą dostępne materiały?

  Dostęp do grupy na FB i materiałów jest ograniczony czasowo: na 1 miesiąc lub 12 miesiący. Regulamin: https://rb-pro.pl/szkolakonsultacji/regulamin/

  Jakie są wymagania techniczne?

  Główna część Szkoły Konsultacji odbywa się w zamkniętej grupie na FB, więc potrzebujesz mieć konto na Facebooku. Jeśli nie masz takiego konta, możesz założyć konto wyłącznie do udziału w grupie. Możesz założyć konto pod swoim imieniem i nazwiskiem lub pod pseudonimem.

  Webinaria na żywo odbywają się na platformie Webinarjam i można je oglądać na komputerze lub na smartfonie – nie jest potrzebne instalowanie dodatkowego oprogramowania.

  Nagrania webinarów będą dostępne na grupie FB oraz na specjalnej platformie – z wersją mp3 do słuchania.

  Czy mogę otrzymać fakturę VAT?

  Do każdego zakupu zakupu jest wystawiany dokument sprzedaży. Wystarczy podać dane firmy i NIP przy składaniu zamówienia – dokument zostanie wysłany automatycznie po dokonaniu płatności. Stawka VAT: 23%. Podana w cenniku cena jest ceną brutto.

  Czy mogę wziąć udział jeśli nie jestem psychologiem?

  Ten projekt przewidujemy jako szkolenie zawodowe dla jednorodnej grupy zawodowej – psychologów.

  Mam więcej pytań...

  Napisz na adres gosia@rb-pro.pl