Szkolenie
Rodzicielstwo bliskości
dla profesjonalistów

Edycja online 2023
26.04 – 6.06.2023

To sześciotygodniowe szkolenie skierowane jest do osób różnych zawodów, pracujących w obszarze wspierania dzieci i rodziców, które chcą rozwijać się w nurcie rodzicielstwa bliskości. 

Zanurz się we wspierającej wspólnocie i odkryj, jak wiedza i umiejętności z obszaru rodzicielstwa bliskości mogą wzbogacić Twoją zawodową codzienność. 

Przewodniczkami w tym obszarze będą Agnieszka Stein i Gosia Stańczyk.

rodzicielstwo bliskości

Podejście, które działa w duchu równej godności i podmiotowego traktowania wszystkich ludzi. Może być źródłem wsparcia dla rodziców i profesjonalistów w tym, by mogli zatroszczyć się o siebie na tyle, by mieć zasoby na troszczenie się o innych. Ważnym elementem szkolenia i wspierania profesjonalistów jest dla nas budowanie wspólnoty specjalistów, w której będą oni czuli się bezpiecznie, będą mogli wzajemnie wspierać się, uczyć i wymieniać doświadczeniem.

Dlaczego rodzicielstwo bliskości?

Nowe możliwości
W związku z tym, że idee rodzicielstwa bliskości stają się w Polsce coraz popularniejsze, pośród rodziców poszukujących wsparcia zdarza się coraz więcej takich, którzy starają się wychowywać swoje dzieci w bliskości. Potrzeba więc specjalistów działających w tym duchu – swobodnych i kompetentnych. Również specjaliści pracujący z dziećmi i rodzicami interesują się w ostatnich latach szczególnie mocno teorią przywiązania i rodzicielstwem bliskości.

Nowa perspektywa
Teoria więzi daje bardzo wiele nowych sposobów patrzenia zarówno na to, co się dzieje między rodzicami i dziećmi, jak i na to, co wydarza się w procesie pomagania rodzicom. Dla wielu osób rodzicielstwo bliskości może być świeżym spojrzeniem. Rodzicielstwo bliskości poszerza wachlarz możliwości interpretowania danej sytuacji, a równocześnie wachlarz rozwiązań. Dzięki temu często udaje się znaleźć rozwiązanie nawet wtedy, kiedy rodzice zgłaszają, że próbowali już wszystkiego i nic nie działa.

prowadzące szkolenie

Agnieszka Stein

Psycholożka i autorka książek dla rodziców. Autorka pierwszej polskiej książki o rodzicielstwie bliskości „Dziecko z bliska” wydanej w 2012 roku.
Od 1999 roku udziela indywidualnych konsultacji w sytuacjach wątpliwości wychowawczych, pomaga w rozpoznawaniu wyzwań rozwojowych i podpowiada, jak wspierać dzieci przechodzące przez różne trudne dla nich sytuacje. Od wielu lat szkoli psychologów, terapeutów i nauczycieli w ich relacjach z dziećmi i rodzicami. Prowadzi warsztaty, superwizje i konsultacje. Pracuje w Bliskim Miejscu w Warszawie. Od 2016 roku wspiera profesjonalistów w ramach projektu RB PRO (Rodzicielstwo bliskości dla profesjonalistów).

Gosia Stańczyk

 Psycholożka i autorka książek dla rodziców. Współzałożycielka wraz z Agnieszką Stein projektu Rodzicielstwo bliskości dla profesjonalistów mającego na celu szkolenie, wsparcie i integrację środowiska działającego w nurcie rodzicielstwa bliskości (od 2016 roku). Wspiera rodziców i nauczycieli w poszukiwaniu wiedzy, narzędzi i sposobów na satysfakcjonujący, oparty na szacunku kontakt z dziećmi. Udziela konsultacji psychologicznych w Bliskim Miejscu w Warszawie. Prowadzi warsztaty dla rodziców, webinaria i superwizyjne spotkania dla profesjonalistów. Jest autorką książki „Rodzeństwo”. Pisze blog poświęcony sprawom rodzicielstwa i rozwoju: gosiastanczyk.pl

kto może skorzystać ze szkolenia?

Szkolenie skierowane jest do osób różnych zawodów, pracujących w obszarze wspierania dzieci i rodziców.

Do tej pory w naszych szkoleniach wzięli udział: psycholodzy, psychoterapeuci, nauczyciele, pedagodzy, tutorzy, trenerzy, terapeuci integracji sensorycznej, lekarze, pielęgniarki, logopedzi, neurologopedzi, położne, doule, osoby pracujące i kierujące ośrodkami adopcyjnymi, właściciele przedszkoli, dyrektorzy szkół i przedszkoli, wychowawcy świetlic środowiskowych. Szkolenie adresujemy do wszystkich, którzy chcą w swojej pracy wykorzystywać wiedzę i strategie, płynące z rodzicielstwa bliskości. 

Jeśli masz wątpliwość, czy szkolenie może odpowiedzieć na Twoje potrzeby, napisz do nas na adres gosia@rb-pro.pl.

 

 

formy pracy

Webinaria i zoom'y

W programie zaplanowana 3 webinaria (90 minut każde)
oraz 3 spotkania warsztatowe na platformie ZOOM (180 minut każde).

Lajwy na grupie

Krótkie filmy prowadzone bezpośrednio na grupie FB.

Grupa na FB

Zamknięta grupa Uczestników na Facebooku – miejsce na dyskusję, dodatkowe materiały, wymianę doświadczeń.

agnieszka o szkoleniu:

Chciałybyśmy stworzyć wspólnotę, w której specjaliści będą mogli spotkać się wokół tematu rodzicielstwa bliskości, razem rozwijać, poszerzać swoje rozumienie rodzicielstwa bliskości. Szkolenia są dla mnie okazją do tego, by rozmawiać z innymi profesjonalistami o tym, czego uczę się w danym momencie. Dlatego szkolenie „Rodzicielstwo bliskości dla profesjonalistów” wciąż zmienia się, w miarę jak ja uczę się nowych rzeczy.

Ważnym elementem szkolenia i wspierania profesjonalistów jest dla nas budowanie wspólnoty specjalistów, w której będą oni czuli się bezpiecznie, będą mogli wzajemnie wspierać się, uczyć i wymieniać doświadczeniem.

 

Gosia o szkoleniu:

Pierwszą edycję szkolenia „Rodzicielstwo bliskości dla profesjonalistów” zorganizowałyśmy w 2016 roku. Od tamtego czasu odbyło się już 19 edycji tego szkolenia oraz liczne szkolenia tematyczne. Wzięło w nim łącznie udział ponad 300 osób.

organizacja szkolenia

Szkolenie trwa 6 tygodni (od 26 kwietnia 2023 do 6 czerwca 2023) i obejmuje trzy dwutygodniowe bloki tematyczne.

Temat 1:
Rodzicielstwo bliskości – czym jest, czym nie jest (z perspektywy rodzicielskiej i perspektywy profesjonalisty)

 

ZOOM i webinarium:

Webinar 1 – 26.04.2023 (środa) 20:00 – 21:30

ZOOM 1 – 4.05.2023 (czwartek) – 17:00 – 20:00

 

Temat 2:
Narzędzia pracy w rodzicielstwie bliskości

 

ZOOM i webinarium:

Webinar 2 – 11.05.2023 (czwartek) – 20:00 – 21:30

ZOOM 2 – 18.05.2023 (czwartek) – 17:00 – 20:00

 

Temat 3:
Dzieci: emocje, potrzeby, rozwój

 

ZOOM i webinarium:

Webinar 3 – 25.05.2023 (czwartek) – 20:00 – 21:30

ZOOM 3 – 1.06.2023 (czwartek) 17:00 – 20:00

 

Podsumowanie i zapisy

Zapraszamy Cię do udziału w edycji online naszego szkolenia „Rodzicielstwo bliskości dla profesjonalistów”.  Zaczynamy 26 kwietnia 2023! 

6 tygodni rozwoju

Czas trwania: 26.04-6.06.2023

R

3 tematy wiodące

3 webinaria (na żywo+nagranie)

3 spotkania warsztatowe na ZOOMie

dostęp do społeczności i wsparcia na grupie FB

h

możliwość uzyskania certyfikatu uczestnictwa

wsparcie Agnieszki i Gosi przez całe szkolenie

Cena: 599 zł

Najczęściej zadawane pytania
Jak długo będą dostępne materiały?

Gwarantujemy dostęp do materiałów i grupy FB przez 12 miesięcy od zakończenia szkolenia. Jeśli potrzebujesz dostępu po tym terminie, skontaktuj się z nami – jeśli będzie taka możliwość techniczna, przedłużymy ten dostęp.

Jakie są wymagania techniczne?

Znaczna część szkolenia odbywa się w zamkniętej grupie na FB, więc potrzebujesz mieć konto na Facebooku. Jeśli nie masz takiego konta, możesz założyć konto wyłącznie do udziału w grupie.

Webinaria na żywo odbywają się na platformie Webinarjam i można je oglądać na komputerze lub na smartfonie – nie jest potrzebne instalowanie dodatkowego oprogramowania. Spotkania warsztatowe odbywają się na platformie ZOOM i zalecamy zainstalowanie bezpłatnej aplikacji na komputer lub telefon.

Nagrania webinarów będą dostępne na grupie FB oraz na specjalnej platformie – z wersją mp3 do słuchania.

Czy mogę otrzymać fakturę VAT?

Do każdego zakupu zakupu jest wystawiany dokument sprzedaży. Wystarczy podać dane firmy i NIP przy składaniu zamówienia – dokument zostanie wysłany automatycznie po dokonaniu płatności. Stawka VAT: 23%. Podana w cenniku cena jest ceną brutto. Jeżeli potrzebujesz nietypowej faktury (np. na placówkę oświatową) skontaktuj się z nami pod adresem bartek@platformarozwojowa.pl – ustalimy, jakiego dokumenty potrzebujesz i taki wystawimy.

Mam więcej pytań...

Napisz na adres gosia@rb-pro.pl